  • TYS60451R0N-10
TYS60451R0N-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS60451R0N-10
HK JDW NO:
449-TYS60451R0N-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TYS60451R0N-10
Description:
LAIRD TECHNOLOGIES TYS60451R0N-10 INDUCTOR, 1H, SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TYS60451R0N-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TYS6045
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    5.14A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11mOhm
  • Max DC Current
    5.14A
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    9.85A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    5.14A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm