  • TZ03P600N169B00
TZ03P600N169B00
advertisement
Manufacturer No:
TZ03P600N169B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZ03P600N169B00
Package:
Datasheet:
Description:
Cap Trimmer Ceramic 9.8/60pF 100V N1200±500 ppm/C 0% to 50% Rear Adj 85C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZ03P600N169B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    6.3mm
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    6.096mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    2424
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    60pF
  • Capacitance-Min
    9.8pF
  • Height
    4.826mm
  • Height Seated (Max)
    4.8006mm
  • Length
    6mm
  • Width
    4.064mm