  • TZB4R200BA10B00
TZB4R200BA10B00
advertisement
Manufacturer No:
TZB4R200BA10B00
HK JDW NO:
535-TZB4R200BA10B00
Package:
100
Datasheet:
TZB4R200BA10B00
Description:
Trimmer / Variable Capacitors 20pF 100 volt Trimmer Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
TZB4R200BA10B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    7mm
  • Width
    4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TZB4
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4.5mm
  • Size Code
    2816
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    4.5pF~20pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm