  • TZB4Z250EA10R01
TZB4Z250EA10R01
advertisement
Manufacturer No:
TZB4Z250EA10R01
HK JDW NO:
535-TZB4Z250EA10R01
Package:
Datasheet:
TZB4Z250EA10R01
Description:
Trimmer / Variable Capacitors 25pF 50 volt Trimmer Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
TZB4Z250EA10R01
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TZB4
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2816
  • Positive Tolerance
    100%
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Bottom Adjustment
  • Capacitance Range
    4pF~25pF
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    7mm
  • Width
    4mm