  • TZX7V5A-TAP
TZX7V5A-TAP
advertisement
Manufacturer No:
TZX7V5A-TAP
HK JDW NO:
884-TZX7V5A-TAP
Datasheet:
TZX7V5A-TAP
Description:
15Ohms 7.5V 1μA @ 5V -65°C~175°C 500mW DO-204AH, DO-35, Axial
Quantity:
In Stock : 31110
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TZX7V5A-TAP
    DO-204AH, DO-35, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-35
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    15Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 5V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    7.5V
  • Zener Voltage
    7.5V
  • Voltage Tolerance
    10%