  • UCR01MVPFLR330
UCR01MVPFLR330
advertisement
Manufacturer No:
UCR01MVPFLR330
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-UCR01MVPFLR330
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 330mOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 642
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UCR01MVPFLR330
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    330mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C