  • UDZS5V1B RRG
UDZS5V1B RRG
advertisement
Manufacturer No:
UDZS5V1B RRG
HK JDW NO:
799-UDZS5V1B RRG
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
UDZS5V1B RRG
Description:
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UDZS5V1B RRG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.2W
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1.8μA @ 2V
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    60Ohm
  • Reference Voltage
    5.1V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.1V
  • Voltage Tol-Max
    2.16%
  • Working Test Current
    5mA
  • Dynamic Impedance-Max
    60Ohm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2%