  • UEZGUI-2478-70WVE-BA
UEZGUI-2478-70WVE-BA
advertisement
Manufacturer No:
UEZGUI-2478-70WVE-BA
Manufacturer:
Future Designs Inc.
HK JDW NO:
308-UEZGUI-2478-70WVE-BA
Package:
Module
Description:
7.0" RES TOUCH LCD GUI MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UEZGUI-2478-70WVE-BA
  • Package / Case
    Module
  • Published
    2011
  • Series
    uEZ® GUI
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    I2C, SPI
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    152.40mm W x 91.39mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    800 x 480 (WVGA)
  • Diagonal Screen Size
    7 177.80mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    480 pixel
  • Resolution (width)
    800 pixel
  • Diagonal Size
    7 in