  • UF80A23-BTHR
UF80A23-BTHR
advertisement
Manufacturer No:
UF80A23-BTHR
HK JDW NO:
528-UF80A23-BTHR
Package:
Datasheet:
UF80A23-BTHR
Step5Bar-code shipping tag
UF80A23-BTHR
  • Weight
    0.617lb 279.87g
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    30.0 CFM (0.840m3/min)
  • Noise
    36.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.220 in H2O (54.8 Pa)
  • Width
    38.00mm