  • UF92B12-BWHR
UF92B12-BWHR
advertisement
Manufacturer No:
UF92B12-BWHR
HK JDW NO:
528-UF92B12-BWHR
Package:
Datasheet:
UF92B12-BWHR
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
UF92B12-BWHR
  • Weight
    0.618lb 280.32g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2005
  • Series
    UF92B
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    11.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    40.0 CFM (1.12m3/min)
  • Noise
    36.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.260 in H2O (64.8 Pa)
  • Width
    25.00mm