  • UP2SC-120-R
UP2SC-120-R
advertisement
Manufacturer No:
UP2SC-120-R
Manufacturer:
Cooper Bussmann
HK JDW NO:
3283-UP2SC-120-R
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP2SC-120-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Published
    2003
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.8A
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.8A
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Current - Saturation
    3.3A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Height
    4.8768mm
  • Height Seated (Max)
    5.1816mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    10.0076mm