  • UUL1H220MCL1GS
UUL1H220MCL1GS
advertisement
Manufacturer No:
UUL1H220MCL1GS
HK JDW NO:
555-UUL1H220MCL1GS
Datasheet:
UUL1H220MCL1GS
Description:
Cap Aluminum 22uF 50V 20% (6.3 X 7.7mm) Cylindrical 49mA 5000 hr 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UUL1H220MCL1GS
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    11μA
  • Ripple Current
    49mA
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    49mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    73.5mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7mm
  • Width
    6.6mm