  • V07E130PL2A
V07E130PL2A
advertisement
Manufacturer No:
V07E130PL2A
HK JDW NO:
461-V07E130PL2A
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
V07E130PL2A
Description:
VARISTOR 205V 1.75KA DISC 7MM
Step5Bar-code shipping tag
V07E130PL2A
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Max Voltage Rating (AC)
    130V
  • Max Voltage Rating (DC)
    170V
  • Capacitance @ Frequency
    180pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    225.5V
  • Energy
    12.5J
  • Varistor Voltage (Min)
    184.5V
  • Varistor Voltage (Typ)
    205V
  • Maximum AC Volts
    130V
  • Varistor Voltage
    205V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA