  • V07E175L1T
V07E175L1T
advertisement
Manufacturer No:
V07E175L1T
HK JDW NO:
461-V07E175L1T
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
V07E175L1T
Description:
Varistors 175V 7mm Epoxy UltraMOV
Step5Bar-code shipping tag
V07E175L1T
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    UltraMOV™
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    130pF
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Voltage - Rated DC
    225V
  • Packing Method
    TR
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    175V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Max Voltage Rating (AC)
    175V
  • Max Voltage Rating (DC)
    225V
  • Clamping Voltage
    455V
  • Capacitance @ Frequency
    130pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    297V
  • Energy
    17J
  • Varistor Voltage (Min)
    243V
  • Varistor Voltage (Typ)
    270V
  • Varistor Voltage
    270V