  • V10H95PL3T
V10H95PL3T
advertisement
Manufacturer No:
V10H95PL3T
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-V10H95PL3T
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
V10H95PL3T
Description:
VARISTOR 150V 3.5KA DISC 10MM
Step5Bar-code shipping tag
V10H95PL3T
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 10mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HMOV™
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    800pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    165V
  • Energy
    36J
  • Varistor Voltage (Min)
    135V
  • Varistor Voltage (Typ)
    150V
  • Maximum AC Volts
    95V
  • Maximum DC Volts
    125V