  • V10K100DU-M3/I
V10K100DU-M3/I
advertisement
Manufacturer No:
V10K100DU-M3/I
HK JDW NO:
884-V10K100DU-M3/I
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
V10K100DU-M3/I
Description:
Schottky Rectifier Diode 2 Independent Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -40°C~150°C 8-PowerTDFN Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
V10K100DU-M3/I
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Supplier Device Package
    FlatPAK 5x6 (Dual)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    750mV @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5A