  • V10P320PL3A7
V10P320PL3A7
advertisement
Manufacturer No:
V10P320PL3A7
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-V10P320PL3A7
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
V10P320PL3A7
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 10MM
Step5Bar-code shipping tag
V10P320PL3A7
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 10mm
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Series
    LV UltraMOV™
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    30V
  • Max Voltage Rating (DC)
    38V
  • Max Surge Current
    2kA
  • Varistor Voltage (Max)
    51.7V
  • Energy
    26J
  • Varistor Voltage (Min)
    42.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    47V
  • Maximum AC Volts
    30V
  • Varistor Voltage
    47V
  • Circuit DC Voltage-Max
    420V
  • Circuit RMS Voltage-Max
    320V