  • V10PM15HM3/H
V10PM15HM3/H
advertisement
Manufacturer No:
V10PM15HM3/H
HK JDW NO:
884-V10PM15HM3/H
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
V10PM15HM3/H
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.08V @ 10A -40°C~175°C 200μA @ 150V Tape & Reel (TR) TO-277, 3-PowerDFN Surface Mount
Quantity:
In Stock : 13096
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
V10PM15HM3/H
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-277, 3-PowerDFN
  • Supplier Device Package
    TO-277A (SMPC)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.08V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Capacitance @ Vr, F
    680pF @ 4V 1MHz