  • V120MA1AX1546
V120MA1AX1546
advertisement
Manufacturer No:
V120MA1AX1546
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-V120MA1AX1546
Package:
SOD-83A Axial
Datasheet:
V120MA1AX1546
Description:
Varistors AXIAL VARISTOR BULK PACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V120MA1AX1546
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    SOD-83A Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    MA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    72V
  • Max Voltage Rating (DC)
    97V
  • Max Surge Current
    100A
  • Capacitance @ Frequency
    40pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    138V
  • Energy
    0.40J
  • Varistor Voltage (Min)
    102V
  • Varistor Voltage (Typ)
    120V
  • Maximum AC Volts
    72V
  • Varistor Voltage
    120V
  • Maximum DC Volts
    97V
  • Current - Surge
    100A