  • V130LS20B
V130LS20B
advertisement
Manufacturer No:
V130LS20B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V130LS20B
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
V130LS20B
Step5Bar-code shipping tag
V130LS20B
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    LS
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.9nF
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Voltage - Rated DC
    175V
  • Packing Method
    TR
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    130V
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Max Voltage Rating (AC)
    130V
  • Max Voltage Rating (DC)
    175V
  • Clamping Voltage
    325V
  • Max Surge Current
    6.5kA
  • Capacitance @ Frequency
    1900pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    220V
  • Energy
    70J
  • Varistor Voltage (Min)
    190V
  • Maximum AC Volts
    130V
  • Varistor Voltage
    205V
  • Diameter
    20mm