  • V14E550AUTO
V14E550AUTO
advertisement
Manufacturer No:
V14E550AUTO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V14E550AUTO
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
V14E550AUTO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V14E550AUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    180pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    1.001kV
  • Energy
    210J
  • Varistor Voltage (Min)
    819V
  • Varistor Voltage (Typ)
    910V
  • Maximum AC Volts
    550V
  • Maximum DC Volts
    745V