  • V14H30PL2T
V14H30PL2T
advertisement
Manufacturer No:
V14H30PL2T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V14H30PL2T
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
V14H30PL2T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V14H30PL2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HMOV™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Varistor Voltage (Max)
    51.7V
  • Energy
    32J
  • Varistor Voltage (Min)
    42.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    47V
  • Maximum AC Volts
    30V
  • Maximum DC Volts
    38V