  • V15PM45-M3/I
V15PM45-M3/I
advertisement
Manufacturer No:
V15PM45-M3/I
HK JDW NO:
884-V15PM45-M3/I
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
V15PM45-M3/I
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 600mV @ 15A -40°C~175°C 700μA @ 45V Tape & Reel (TR) TO-277, 3-PowerDFN Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
V15PM45-M3/I
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-277, 3-PowerDFN
  • Supplier Device Package
    TO-277A (SMPC)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    700μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    600mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Capacitance @ Vr, F
    3000pF @ 4V 1MHz