  • V20H75PL2T
V20H75PL2T
advertisement
Manufacturer No:
V20H75PL2T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V20H75PL2T
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
V20H75PL2T
Step5Bar-code shipping tag
V20H75PL2T
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HMOV™
  • Part Status
    Active
  • Capacitance @ Frequency
    4800pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    132V
  • Energy
    120J
  • Varistor Voltage (Min)
    108V
  • Varistor Voltage (Typ)
    120V
  • Maximum AC Volts
    75V
  • Maximum DC Volts
    100V