  • V20PWM45-M3/I
V20PWM45-M3/I
advertisement
Manufacturer No:
V20PWM45-M3/I
HK JDW NO:
884-V20PWM45-M3/I
Datasheet:
V20PWM45-M3/I
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 660mV @ 20A -40°C~175°C 700μA @ 45V Tape & Reel (TR) TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Surface Mount
Quantity:
In Stock : 1629
Step5Bar-code shipping tag
V20PWM45-M3/I
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    700μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    660mV @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A
  • Capacitance @ Vr, F
    3100pF @ 4V 1MHz