  • V24C15M100BL3
V24C15M100BL3
advertisement
Manufacturer No:
V24C15M100BL3
HK JDW NO:
834-V24C15M100BL3
Step5Bar-code shipping tag
V24C15M100BL3
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    100W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    100W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24C15M100
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    6.67A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm