  • V24C28E50BN3
V24C28E50BN3
advertisement
Manufacturer No:
V24C28E50BN3
HK JDW NO:
834-V24C28E50BN3
Step5Bar-code shipping tag
V24C28E50BN3
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    1.78A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm