  • V24C3V3C75BS
V24C3V3C75BS
advertisement
Manufacturer No:
V24C3V3C75BS
HK JDW NO:
834-V24C3V3C75BS
Step5Bar-code shipping tag
V24C3V3C75BS
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    22.72A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm