  • V300B48T250BG3
V300B48T250BG3
advertisement
Manufacturer No:
V300B48T250BG3
HK JDW NO:
834-V300B48T250BG3
Step5Bar-code shipping tag
V300B48T250BG3
    Select All
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W
  • Base Part Number
    V300B48T250
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    5.21A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm