  • V30BZ102M6SX
V30BZ102M6SX
advertisement
Manufacturer No:
V30BZ102M6SX
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
HK JDW NO:
434-V30BZ102M6SX
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
V30BZ102M6SX
Description:
V 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.030Lx0.030W 0.76mmx0.76mm -55°C~125°C Epoxy Mountable, Single Layer Surface Mount, SLCC, Epoxy Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 97
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
V30BZ102M6SX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, SLCC, Epoxy
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    V
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.030Lx0.030W 0.76mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Epoxy Mountable, Single Layer
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.025 0.64mm