  • V35PWM45-M3/I
V35PWM45-M3/I
advertisement
Manufacturer No:
V35PWM45-M3/I
HK JDW NO:
884-V35PWM45-M3/I
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
V35PWM45-M3/I
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 670mV @ 35A -40°C~175°C 1.1mA @ 45V Tape & Reel (TR) TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Surface Mount
Quantity:
In Stock : 3072
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
V35PWM45-M3/I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1.1mA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    670mV @ 35A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    35A
  • Capacitance @ Vr, F
    4020pF @ 4V 1MHz