  • V39ZU20P
V39ZU20P
advertisement
Manufacturer No:
V39ZU20P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V39ZU20P
Package:
Disc 20mm
Step5Bar-code shipping tag
V39ZU20P
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to V39ZU20P .
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ZU
  • Published
    2014
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Voltage Rating (AC)
    25V
  • Max Voltage Rating (DC)
    31V
  • Max Surge Current
    2kA
  • Capacitance @ Frequency
    12000pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    42.9V
  • Energy
    20J
  • Varistor Voltage (Min)
    35.1V
  • Varistor Voltage (Typ)
    39V
  • Maximum AC Volts
    25V
  • Varistor Voltage
    39V