  • V48B5H200B
V48B5H200B
advertisement
Manufacturer No:
V48B5H200B
HK JDW NO:
834-V48B5H200B
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V48B5H200B
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (200W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Base Part Number
    V48B5H200
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    40A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm