  • V68ZS10PX2855
V68ZS10PX2855
advertisement
Manufacturer No:
V68ZS10PX2855
HK JDW NO:
461-V68ZS10PX2855
Package:
Disc 14mm
Step5Bar-code shipping tag
V68ZS10PX2855
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ZS
    Non-linear Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Max Voltage Rating (AC)
    40V
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Max Voltage Rating (DC)
    56V
  • Max Surge Current
    1kA
  • Capacitance @ Frequency
    3870pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    74.8V
  • Energy
    13J
  • Varistor Voltage (Min)
    61.2V
  • Varistor Voltage (Typ)
    68V
  • Maximum AC Volts
    40V
  • Varistor Voltage
    68V