  • V72A8C300BF3
V72A8C300BF3
advertisement
Manufacturer No:
V72A8C300BF3
HK JDW NO:
834-V72A8C300BF3
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V72A8C300BF3
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Base Part Number
    V72A8C300
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    84.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    37.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm