  • V80100PW-M3R/4W
V80100PW-M3R/4W
advertisement
Manufacturer No:
V80100PW-M3R/4W
HK JDW NO:
884-V80100PW-M3R/4W
Package:
TO-3P-3 Full Pack
Datasheet:
V80100PW-M3R/4W
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -40°C~150°C TO-3P-3 Full Pack Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
V80100PW-M3R/4W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-3P-3 Full Pack
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    840mV @ 40A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    40A