  • VBO125-18NO7
VBO125-18NO7
advertisement
Manufacturer No:
VBO125-18NO7
HK JDW NO:
401-VBO125-18NO7
Package:
PWS-C
Datasheet:
VBO125-18NO7
Step5Bar-code shipping tag
VBO125-18NO7
  • Max Surge Current
    1.8kA
  • Current - Average Rectified (Io)
    124A
  • Forward Voltage
    1.3V
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    1.95kA
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.8kV
  • Height
    31mm
  • Length
    67mm
  • Width
    50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Package / Case
    PWS-C
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2003
  • Base Part Number
    VBO125
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    300μA @ 1800V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.3V @ 150A