  • VBO54-16NO7
VBO54-16NO7
advertisement
Manufacturer No:
VBO54-16NO7
HK JDW NO:
401-VBO54-16NO7
Datasheet:
VBO54-16NO7
Step5Bar-code shipping tag
VBO54-16NO7
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2010
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40μA @ 1600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.15V @ 20A
  • Max Surge Current
    300A
  • Forward Voltage
    1.46V
  • Average Rectified Current
    54A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    325A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.6kV
  • Height
    9mm
  • Length
    47mm
  • Width
    30.3mm