  • VHBCC-471J-00
VHBCC-471J-00
advertisement
Manufacturer No:
VHBCC-471J-00
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-VHBCC-471J-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VHBCC-471J-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    470 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    550mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.2MHz
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.8Ohm
  • Diameter
    6mm
  • Length
    16mm