  • VI-21V-IW-S
VI-21V-IW-S
advertisement
Manufacturer No:
VI-21V-IW-S
HK JDW NO:
834-VI-21V-IW-S
Step5Bar-code shipping tag
VI-21V-IW-S
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    VI-200™ (100W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Output Voltage
    5.8V
  • Max Output Current
    17.24A
  • Voltage - Output 1
    5.8V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.208mm