  • VIBLSD1-S24-S15-DIP
VIBLSD1-S24-S15-DIP
advertisement
Manufacturer No:
VIBLSD1-S24-S15-DIP
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VIBLSD1-S24-S15-DIP
Package:
14-DIP Module (300 mil, 5 Leads)
Description:
CONVERTER DC/DC 15V REG OUT 1W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VIBLSD1-S24-S15-DIP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Weight
    2.400014g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2011
  • Series
    VIBLSD1-DIP (1W)
  • Size / Dimension
    0.80Lx0.39W x 0.26 H 20.4mmx10.0mmx6.5mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    73%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    25.2V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    67mA
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    22.8V
  • Output Power
    1W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    6.604mm