  • VJ0805A221FFAAC
VJ0805A221FFAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A221FFAAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805A221FFAAC
Package:
0805
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A221FFAAC
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    SILVER PALLADIUM
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm