  • VLED15-120-480
VLED15-120-480
advertisement
Manufacturer No:
VLED15-120-480
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VLED15-120-480
Package:
Datasheet:
VLED15-120-480
Description:
VLED15-120-480 datasheet pdf and LED Drivers product details from CUI Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLED15-120-480
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Published
    2016
  • Series
    VLED15
  • Size / Dimension
    3.21Lx2.21W x 1.10 H 81.0mmx56.0mmx27.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, ENEC, UL
  • Voltage - Input (Max)
    135VAC
  • Max Output Current
    480mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Voltage - Output
    10V~13.5V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    ELV, Triac
  • Height
    27.94mm