  • VLF302515MT-1R5N
VLF302515MT-1R5N
advertisement
Manufacturer No:
VLF302515MT-1R5N
HK JDW NO:
769-VLF302515MT-1R5N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF302515MT-1R5N
Step5Bar-code shipping tag
VLF302515MT-1R5N
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    VLF-MT
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.098W 3.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.14A
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.66A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    38mOhm Max
  • Max DC Current
    1.84A
  • Case/Size Code
    1210
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    3.14A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm