  • VLF504010MT-2R2M
VLF504010MT-2R2M
advertisement
Manufacturer No:
VLF504010MT-2R2M
HK JDW NO:
769-VLF504010MT-2R2M
Datasheet:
VLF504010MT-2R2M
Step5Bar-code shipping tag
VLF504010MT-2R2M
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLF-M
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.157W 5.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.65A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    54mOhm Max
  • Current - Saturation
    1.92A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2.65A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm