  • VLS252012HBX-1R5M-1
VLS252012HBX-1R5M-1
advertisement
Manufacturer No:
VLS252012HBX-1R5M-1
HK JDW NO:
769-VLS252012HBX-1R5M-1
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 4005
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VLS252012HBX-1R5M-1
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    VLS-HBX-1
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Current Rating
    2.75A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    82mOhm Max
  • Current - Saturation
    2.5A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2.94A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm