  • VLS252015ET-1R0N
VLS252015ET-1R0N
advertisement
Manufacturer No:
VLS252015ET-1R0N
HK JDW NO:
769-VLS252015ET-1R0N
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
VLS252015ET-1R0N
Description:
FIXED IND 1UH 1.75A 82 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
VLS252015ET-1R0N
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Series
    VLS
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.1mm
  • Current Rating
    1.75A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    82mOhm Max
  • Max DC Current
    2.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.95A
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm