  • VLS252015ET-6R8M-CA
VLS252015ET-6R8M-CA
advertisement
Manufacturer No:
VLS252015ET-6R8M-CA
HK JDW NO:
769-VLS252015ET-6R8M-CA
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 6.8UH 730MA 480 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
VLS252015ET-6R8M-CA
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2010
  • Series
    VLS-E-CA
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Current Rating
    730mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    850mA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm