  • VLS6045EX-151M-CA
VLS6045EX-151M-CA
advertisement
Manufacturer No:
VLS6045EX-151M-CA
HK JDW NO:
769-VLS6045EX-151M-CA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14022
Step5Bar-code shipping tag
VLS6045EX-151M-CA
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    988mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLS-EX
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%