  • VPM24-1040
VPM24-1040
advertisement
Manufacturer No:
VPM24-1040
HK JDW NO:
814-VPM24-1040
Package:
Datasheet:
VPM24-1040
Description:
XFRMR 25VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM24-1040
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Size / Dimension
    84.00mm Dia
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Max Output Current
    1.04A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 2.08A Series 1.04A
  • Power - Max
    25VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Secondary Current
    2.08A
  • Height Seated (Max)
    37.00mm